شیشه سولار چیست؟ قیمت سال 1401

شیشه سولار چیست؟

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص بحث فرق شیشه سولار و  برچسب دودی صحبت کنیم، بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

شیشه های دودی طرفداران بسیار زیادی دربین ماشین بازان و ماشین داران دارد خصوصاً در ماشین های مدل بالا بسیار رواج دارد که بصورت فابریک در بعضی مدل ها نصب شده است. یکی از امتیازات شیشه دودی اسپرت تر و زیباتر شدن و تغیر قیافه بشدت خودرو می باشد.

امروزه اکثر کمپانی ها ماشین های خود را به صورت فابریک در کارخانه دودی می کنند، بنابراین لزوم اینکه خریدار پس از خرید خودرو هزینه و وقت صرف دودی کردن شیشه ها کند را کاملا از بین می برد.

در واقع یکبار هزینه برای همیشه است.

دقت داشته باشید که شیشه خودروهایی که در کارخانه به صورت فابریک دودی می‌شوند با برچسبهای دودی بسیار متفاوت است.

در ادامه بحث فرق شیشه سولار و برچسب دودی ابتدا امتیازات شیشه سولار را عنوان می‌کنیم، این امتیازها عبارت است از:

 

 • زیبایی خودرو را دو چندان می کند.
 • در فصل های گرم مانع تابیدن مستقیم نور خورشید به درون خودرو می ‌شود.
 • از آفتاب سوختگی سرنشینان در هنگام رانندگی جلوگیری می کند.
 • مانع رسیدن اشعه UV خورشید تا حدود 90درصد به داخل خودرو می شود.
 • خط و خش در طول زمان مثل برچسب ها نمیافتد.
 • طبق تست یووی سنج دارای UV400 ,IR99.9% و خاصیت پلارایزه هستند مثل عینک های اورجینال.
 • تا زمانی که شیشه نشکند می توان از آن استفاده کرد و با گذشت زمان از بین نمی رود.
 • به هیچ عنوان در استفاده طولانی مدت خصوصاً در معرض نور خورشید تغییر رنگ در آن ایجاد نمی شود وسالیان سال رنگش ثابت است.
 • مدل های فابریک شیشه سولار به صورت برچسب یا کاور نمی باشد و در واقع خود شیشه دودی هستند.
 • دید راننده و سرنشینان خودرو از داخل بسیار شفاف و واضح می باشد، حتی در شرایط هوای ابری , بارانی ,مه الود, ,و…  نیز به راحتی میتوان مناظر بیرون را دید.
 • شیشه دودی سولار منطبق با استاندارد جهانی که همان میزان توان در برابر دما، فشار و همچنین اشعه UV می باشد، تولید می شود.
 • یک آپشن بسیار خاص برای خودرو می باشد خصوصاً در هنگام فروش خودرو.
 • ارزش خودروی شما را بالا تر میبرد و متمایز با خودرو های دیگر میشود.

در ادامه بحث برچسب شیشه دودی باید بگوییم که این محصولات عموماً بی کیفیت میباشند و انطور که تبلیغات میشده واقعا نیستند و نسبت به شیشه های سولار کیفیت و تمیزی رنگ دودی را ندارند و در اصطلاح رنگ دودی آنها غیر طبیعی می باشد. اما شیشه های سولار به استثنای کیفیت و وضوح دید در آن ها، استاندارد و زیبا تیز می باشند. مطمئنا فرق شیشه سولار وبرچسب دودی بسیار فاحش می باشد.

 

 

 

 

در بحث فرق شیشه ی سولار و برچسب دودی  دودی به عیوب برچسب دودی شیشه خودرو میرسیم، این عیب ها عبارت است از:

 

نصب این برچسب ها بسیار مشکل می باشد و هر چقدر در هنگام نصب سعی شود آنها را تمیز روی شیشه ها کشید باز هم دارای حباب های ریزی می باشند

برچسب های دودی در گذشته زمان رنگ روز اول خود را از دست می‌دهند و حتی پوسته پوسته می شوند و لبه‌های برخی از انواع آن باز می شود

به راحتی سطح برچسب شیشه دودی خراش داده میشود و مطمئناً جای خراش پس از مدتی بزرگتر و بیشتر می شود

در هنگام تمیز کردن شیشه ها کوچکترین جسم زبری می تواند این برچسب ها را زخمی کند

در هنگام رانندگی اگر شیشه های خودرو دارای برچسب شیشه دودی باشند، دید در شب کاملا مختل می‌شود و به سرعت باعث خستگی چشم خواهد شد و امکان سانحه بسیار زیاد است

به وجود آوردن اختلال برای بالابر شیشه میشود .

در هنگام فروش خودرو اگر کیفیت و زیبایی آنها دچار مشکل شده باشد به سختی می توانید آنها را از شیشه جدا کنید. و ظاهر خودرو را معیوب میکند

مطمئن فرق شیشه سولار و دودی بر همگان آشکار است اما برخی به واسطه قیمت مناسب برچسب شیشه دودی به طرف این محصولات سوق پیدا می کنند، اما در نظر داشته باشید که هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید.

 

 

در خصوص فرق شیشه ی سولار و  برچسب دودی به بحث معاینه فنی می ‌رسیم:

در معاینه فنی به شیشه هایی که برچسب دودی روی آنها نصب شده است برگه معاینه فنی داده نمی شود، اما شیشه های دودی که به صورت فابریک کارخانه ای  و سولار روی خودروها نصب شده‌اند ممانعتی برای صدور معاینه فنی برای آنها وجود ندارد. به دلیل پاس شدن کلیه استاندارد های تولیدی .

مطمئناً در بحث فرق شیشه سولار و برچسب دودی این نکته نیز حائز اهمیت است.

این موضوع را در نظر داشته باشید که طبق قوانین راهنمایی رانندگی خودروهایی که دارای شیشه های دودی با درصد ۳۵ تا ۴۰ میباشند مجوز تردد دارد، اما شیشه هایی که درصد آنها از این مقدار بالاتر باشد جریمه خواهند شد و حتی امکان توقیف خودرو نیز وجود دارد. جریمه های های کرر و انتقال خودرو به پارکینگ دارد.

در خصوص بحث فرق شیشه سولار و برچسب دودی در خودروها باید توجه کرد که خودروهایی که از شیشه های سولار در آنها استفاده شده دارای ظاهری بسیار زیباتر و شکیل نسبت به خودروهای دارای برچسب هستند، بنابراین با دیدن این خودروها بسیار سریع به آنها علاقه مند می شوید. توجه داشته باشید که برچسبهای دودی به استثنای این که کیفیت، کارایی و دید کمی نسبت به شیشه های سولار دارند بلکه صاحبان این خودروها باید هزینه‌های زیادی را هر چند سال یکبار برای دودی کردن شیشه های خودروی خود صرف کنند، بنابراین دودی کردن شیشه ها با برچسب منطقی نمی باشد.

مزیت دیگر شیشه های سولار در صورت بازار خرید و فروش میتوان حتی جدا گانه بفروش رساند ولی برچسب های دودی باعث سوختن مبلغ صرف شده میباشد.

شیشه سولار
شیشه سولار

نکته اخر:

مطمئناً امتیازات شیشه های فابریک و سولار نسبت به شیشه های دارای برچسب غیر قابل قیاس هستند. توجه داشته باشید که دودی کردن شیشه های خودرو یکی از کارهای شخصی سازی به اصطلاح تیونینگ خودرو می باشد، اما تاثیر چشمگیری در نمای بیرونی اتومبیل خواهد داشت و این موضوع انکار ناپذیر است. و قطعات نصب شیشه سولار ارزشمند تر از برچسب دودی بیکیفیت است.

مطمئناً در هنگام رانندگی در خیابان و جاده ها به خودروهایی که از کنار شما عبور می کنند توجه کرده اید، برخی از این خودروها که دارای شیشه های دودی می باشند بسیار زیباتر به نظر می رسند و کیفیت بالای شیشه های آن ها کاملاً قابل تشخیص و رویت  است، دقیقاً خودرو هایی که شیشه های آن ها به صورت فابریک  سولار دودی می باشد از این امتیاز برخوردار هستند. بنابراین به این نکته نیز در هنگام تصمیم برای دودی کردن شیشه خودرو خود توجه داشته باشید. امیدواریم با مطالعه این مقاله تفاوت شیشه سولار و  برچسب دودی را کاملا متوجه شده باشید.

 

ارسال دیدگاه