درصد واقعی شیشه دودی

درصد واقعی شیشه دودی سولار

درصد واقعی شیشه دودی بر چه اساسی تعیین می شود؟
درصد مجاز شیشه دودی چقدر است؟

در این مقاله می خواهیم در مورد درصد واقعی شیشه دودی سولار و درصد مجاز شیشه دودی شما را راهنمایی کنیم تا در موقع تیونینگ خودرو خود با اطمینان از این فروشگاه یا سایر فروشگاه ها خرید کنید.

درصد واقعی شیشه دودی

سالهاس که در ذهن ها نقش بسته هرچه دودی شیشه بیشتر باشه مثلا ۷۰٪  تیره تره است.

و اگر تیرگی کمتر باشد مثلا۳۰٪ روشن تر است 🤔🤔 .
.
.
اما باید به شما بگم سخت در اشتباهید😄

این درصد ها اصلا چه چیزی رو مشخص میکند و چطور محاسبه میشود؟
درجه بندی به چه صورتی می باشد ؟!
درصد شیشه دودی سولار
🔸🔸خب خیلی سادس شما اگر میزان تابش نور و یا میزان دید شما یا چشم ببینده به داخل کابین به حداقل برسه درصد شیشه شما حدود ۵ درصد می باشد.

اگر کمی واضح تر شود تقریبا ۲۰درصد و اگر خیلی واضحتر شود تقریبا ۳۵درصد و اگر شیشه به سفیدی و دید مسلط برسه به عدد ۱۰۰درصدمیرسیم یعنی هیچ سیاهی یا عدم دید به داخل کابین‌خودرو‌ نداریم.🤗

 

درصد مجاز شیشه دودی

حالا سوال اینه که تا چه درصدی شیشه دودی برای خودرو مجاز است؟

پلیس راهور تا چه درصدی را جریمه نمیکند؟

 

مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی، شیشه خودرو باید به نحوی باشد که رویت سرنشینان داخل خودرو مقدور باشد و همچنین درصد مجاز شیشه دودی، بین ۴۰ تا ۳۵ % است. (توجه کنید که منظور از این اعداد، میزان دودی شدن نیست، بلکه درصد دید است.)

پلیس راهنمایی و رانندگی و حتی نیروی انتظامی، در صورت مشاهده تخلف، می تواند شما را جریمه و حتی خودرو را توقیف کنند.

درصد مجاز شیشه دودی سولار

 

بار ها دیده شده که علی رغم فراتر نرفتن از حد مجاز در دودی کردن شیشه پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام به جریمه خودرو ها می کند. علت نیز مشخص است: در قانون صراحتا مطرح شده که هر اقدامی که منجر به ناتوانی پلیس در دیدن داخل خودرو از فاصله ای کمتر از ۳ متر شود، تخلف است. به عنوان مثال، پلیس راهنمایی و رانندگی اگر نتواند تشخیص دهد که شما کمربند ایمنی خود را بسته اید یا خیر، می تواند متوقفتان کند.

با این وجود بارها شنیده شده که در نواحی جنوبی کشور به علت گرما و تابش شدید آفتاب، پلیس حتی به مقادیر فراتر از درصد مجاز شیشه دودی نیز توجه نمی کند.

فروشگاه تیونینگ وان با آگاهی به قوانین راهنمایی و رانندگی آماده مشاوره به شما جهت انتخاب شیشه دودی سولار مناسب شما می باشد همینطور لازم به ذکر است که منظور از شیشه دودی در فروشگاه سولار گلس شیشه دودی فابریک خودرو است نه برچسب شیشه دودی که شما در اکثر سایت ها مشاهده می کنید.
برای شناخت و مقایسه شیشه دودی های فابریک  ،  در فروشگاه شیشه دودی سولار گلس به  بررسی محصولات ما بپردازید.

ارسال دیدگاه